ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Afty

Ico

Jak bojovat s afty? Mám 34let a poslední dobou, což je asi dva měsíce, se mi objevují afty na jazyku. Je to dosti bolestivé, prosím, poraďte. Mažu si jazyk fialoýym roytokem, ale nezabírá. Jsou prý vitaminy, které mi v těle chybí, je to možné?Pokud ano, jaké?Děkuji za odpověď. M.T.

Odpověď

V dutině ústní se často právě v podobě aftů projevuje nedostatek určitých látek. Často je to vitamin B (B12), kyselina listové a železo. Afty mohou také vznikat následkem stresu, reakcí např. na některé kyselé ovoce, alergickou reakcí. Afty mají sklon se vracet a hojí se i celé týdny. Aplikace Biostimulem je v případě aftů velmi účinná. Potlačuje nepříjemnou bolest a urychluje obnovu a hojení sliznice. Pravidelnými aplikacemi je možné zkrátit dobu hojení až třikrát. Aplikace se provádí jak otevřenými ústy, tak přes tvář, alespoň dvakrát denně po dobu 10 minut. Je možné ihned začít s pulzním režimem. Pravidelné aplikace výrazně urychlí hojení a pomohou předcházet opakovanému výskytu obtíží.
Během léčby se dále vyhýbejte kouření, ostrým a kyselým dráždivým jídlům, zařaďte přísun vitaminů skupiny B (nejlépe ve formě B komplexu).