ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Písařská křeč

Ico

Dobrý den,pane doktore! Já jsem se chtěla poradit ,jestli jste se již někdy setkal u pacientů s písařskou křečí a v případě, že ano, jestli by používání Biostimulu mohlo pomoci a jak. Trpím tímhle problémem už přes pět let a stav se postupně zhoršoval až do fáze, kdy už píšu levou rukou. Pravou to zvládnu jen výjímečně a velmi pomalu( není to bolestivé). Lékařská vyšetření různého typu jsem absolvovala, včetně konkrétní léčby na tuto nemoc ,ale bez úspěchu. A pak bych měla ještě jeden dotaz ohledně cukrovky. Jestli i tady by byla šance na zlepšení ( II. typ) a jestli se držet počtu a míst aplikace podle tabulky v návodu.Moc děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď

Písařská křeč neboli grafospasmus je syndrom, který může být vyvolán řadou příčin. Projevuje se mimovolním stahem svalu nebo skupiny svalů. Dochází ke křeči při námaze, postupně i samovolně. Klasickou medicínou je obtížně léčitelný. Pravidelné aplikace Biostimulu podporují prokrvení v dané oblasti i uvolnění staženého svalstva. Proto Vám doporučuji aplikovat Biostimul přímo na místo časté křeči. Zvolte pouze kontinuální režim a aplikujte 2krát denně po dobu 10 minut. První reakcí, kterou pocítíte, může být mírné pálení nebo pocit tepla. Tento pocit po několika aplikacích ustoupí.
V případě cukrovky Biostimul doporučuji aplikovat 2-3krát denně. Terapii provádějte na akupunkturní oblasti – zápěstí (9,10), kolena (16), ústa (7a,7b), po dobu 10 minut. Mnoho zkušeností potvrzuje úspěšnou léčby diabetu, výrazné snížení hladiny glykémie a zabránění vzniku diabetických komplikací.