ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Biolampa Biostimul BS 501

Biolampa Biostimul BS 501 je profesionální biolampa z produktové řady systémů světelné terapie vyvinuta na základě dlouholetých zkušeností v oboru fotonické medicíny. Přistroj je určen pro neinvazivní velkoplošnou a 3D terapii červeným polarizovaným světlem. Biolampa Biostimul BS 501 je plnohodnotně certifikovaný pro použití ve zdravotnictví.
Zdrojem terapeutického světla je velkoplošný fotonický displej, který je umístěn na stabilním kovovém stojanu se zabudovaným síťovým zdrojem. Kolečka podvozku stojanu umožňuji komfortní transport přístroje a jeho vysokou mobilitu. Unikátní systém polohovatelných mechanických kloubů v kombinaci s plynovou vzpěrou nadlehčující manipulační rameno fotonického displeje umožňuje libovolně a velice snadně nastavení pracovní polohy terapeutické plochy přístroje.
Celková plocha fotonického displeje je tvořena třemi samostatnými mechanicky propojenými plochami. Změnou uhlu jejich vzájemně polohy lze získat až 25 různých nastavení. Tzv. rovinným nastavením s nulovým uhlem lze vytvořit aplikační plochu eliptického tvaru o rozměrech cca 580 x 140 cm (600 cm2), jednoduchou změnou uhlů pak prostorový aplikátor umožňující tzv. 3D terapii, vhodnou např. k ošetřeni kloubů dolních i horních končetin.
Přední aktivní terapeutická část displeje je kompletně chráněna krycím sklem. Na zadní straně fotonického displeje je umístěn přehledný ovládací panel s informačním displejem. Veškera činnost fotonického displeje je řízena a optimalizovaná vestavěným mikroprocesorem. Biostimul BS 501 je vybaven výkonným systémem aktivního chlazeni, který umožňuje prakticky nepřetržitý provoz přístroje bez potřeby technických přestávek (např. z důvodu přehřátí), přesto je jeho provoz i vzhledem k použité technologii velice tichy.
Vestavěny mikroprocesor rovněž umožňuje snadnou a intuitivní volbu aplikačního programu. Ten lze, v závislosti na druhu obtíží, jednoduše vybrat z 15 přednastavených aplikačních programů - z 10 základních (od kontinuálního po některý z pulzních režimů) a 5 kombinovaných programů, které plně pokrývají cele spektrum doporučených indikaci. 

Cena včetně DPH: 216.380,- Kč
Doprava zdarma! Dodávka zboží ihned do 24 h!

Objednat

 

Technické parametre
Klasifikace přístroje přístroj typu B
Třída I.
Typ záření monochromatické polarizované světlo
Zdroj světla vysokosvítivé LED
Certifikovaná míra polarizace 96%
Vlnová délka 637 nm
Rozměr stimulované plochy 600 cm²
Hloubka průniku světla živou tkání min. 4,5 cm
Světelný výkon
  • 0,65 mW / cm2 ve vzdálenosti 10 cm
  • 1,01 mW / cm2 ve vzdálenosti 5 cm
Terapeutické režimy
  • kontinuální
  • q-kontinuální 100 Hz
  • pulsní -  2 Hz zvýšený protibolestivý účinek
                     5 Hz zvýšený biostimulační účinek
                   10 Hz zvýšený protizánětlivý účinek
Životnosť zdroja svetla 90.000 hodin
Časovač automaticky dle zvoleného programu
Napájecí napětí 240 V
Příkon max 100 VA
Hmotnost 14,3 kg - bez obalu
Pracovní podmínky Teplota: +10 až 40°C Vlhkost vzduchu: 30 % až 70%