ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Celková únava a dlouhodobé bolesti kloubů

Ico

Dobrý den, léta trpím bolestmi palců - byla vyloučena revma, ale nikdo mi nedokáže pomoct. Teď navíc pár měsíců bývám velmi často neskutečně unavená, ta únava vychází jakoby ze svalů a kostí - bolí mě každá kostička v těle - ramena, kolena, kyčel, páteř (tu mám objektivně špatnou), pánevní kosti - zadek zespodu, asi by bylo rychlejší říct, co mě trvale nebolí. Jsem unavená hned po probuzení, i když jsem se subjektivně dobře vyspala. Může mě světelná terapie pomoct? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Potíže, jaké popisujete, skutečně vyvolávají dojem, že jde o revma, jehož doprovodným příznakem bývá únavový syndrom. Revma ale bývá charakteristické tzv. zvýšeným revmatoidním faktorem. U Vás bylo vyloučeno. Je však celá řada dalších onemocnění (artroza, artridtida, dna), která způsobují bolesti kloubů a páteře a s únavou často souvisí. Zánětlivá onemocnění, jako je např. dna, která postihuje zpočátku zejména klouby na rukou, se projevují zarudnutím, zvýšenou teplotou, leskem a otokem kloubu. Onemocnění z tzv. opotřebení kloubů naopak nejsou zarudlé a horké.
Léčba Biostimulem je pro Vás vhodnou volbou. Při léčbě pohybových obtíží, bolestí pohybového aparátu a zánětlivých stavů je jednou z mála velmi efektivních léčebných metod. Aplikace Biostimulu působí analgeticky, protizánětlivě a biostimulačně. Aplikace Biostimulu podporuje cirkulaci krve, tím stimuluje látkovou výměnu, tvorbu potřebných látek, např. kolagenu. Aplikace Biostimulu tak velmi účinně napomáhá regeneraci tkání. Zároveň je stimulována produkce protizánětlivých látek, které potlačují zánětlivé pochody. V místě působení dochází ke snížení citlivosti nervových buněk, a tím k brzké úlevě od bolesti.
Aplikace Biostimulu Vám tedy nejen od bolesti uleví , ale léčí příčinu bolesti. Aplikaci Biostmulem doporučuji provádět minimálně dvakrát denně po dobu pěti až deseti minut na bolestivá místa se zaměřením na celou páteř. Z počátku volte pouze kontinuální režim. Ideálním doplňkem aplikace je BioGel.