ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Hemoroidy v těhotenství

Ico

Vážený pane doktore, chtěla bych se zeptat, zda je možné použít biolampu při problémech s hemoroidy v těhotenství. Do šestého měsíce těhotenství jsem problémy neměla, ale nyní se mi okolo konečníku vytvořily bouličky, jsou v barvě kůže, nejsou namodralé ani červené, ale obtěžují. Na WC chodím pravidelně a bez problémů, ale přesto mám tyto problémy. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Hemeroidy jsou v podstatě křečové žíly v oblasti konečníku. Mohou se vyskytovat uvnitř konečníku či vně. Často jsou provázeny bolestí, svěděním, krvácením při vyprazdňování. Hlavními příčinami vzniku hemeroidů bývá namáhání oblasti tlustého střeva a konečníku, a to při zácpě, průjmech, často za přispění nedostatku pohybu, dlouhého sezení a nedostatku vlákniny ve stravě. Často se také v důsledku zvýšeného tlaku a námahy objevují v těhotenství nebo po porodu.
Aplikace Biostimulu výrazně krátí dobu hojení hemeroidů a pomáhá předcházet jejich opakovanému výskytu. Polarizované světlo Biostimulu působí protizánětlivě a urychluje hojení, pravidelné plikace Biostimulu napomáhají správnému krevnímu oběhu a látkové výměně, podporují pružnost a pevnost cév a tím působí proti tvorbě hemeroidů. Velmi prospěšný je také jeho analgetický účinek – potlačení bolesti.
Po důkladném umytí postižené oblasti aplikujte Biostimul ze vzdálenosti 1-2cm na oblast konečníku. Aplikace provádějte 2krát denně po dobu 10minut, prvních 10 aplikací v kontinuálním režimu, po té přejděte na režim pulzní. Pro správnou léčbu je nezbytné dodržovat pravidelnost. Nutné je dodržování hygieny. Zařaďte koupele v dubové kůře, dbejte na dostatek vlákniny a vitamínu C ve stravě.
Používání Biostimulu v době těhotenství se nemusíte obávat, neboť světlo je přirozenou formou energie a používání Biostimulu je i v době těhotenství bezpečné.