ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Léčba Herpes genitalis

Ico

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda přístroj Biostimul může napomoci ke zmírnění výsevu, četnosti výsevu puchýřků při herpes genitalis, či zmírnění bolestí, množství a velikosti puchýřku při již probíhajícím výsevu? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Herpes simplex typu II. (HSV II) vyvolává opary na genitáliích. Opar se projevuje palčivou bolestí, svěděním nebo pálením v oblasti genitálií, bolestí ve stehnech, nohách nebo v tříslech, tyto puchýře mohou být také v pochvě, na děložním hrdle nebo v konečníku. Puchýřky i každý vřídek na genitálu musí být vyšetřen dermatovenerologem.
Herpesviry jsou velmi nakažlivé, a to i v době, kdy se puchýře již vyhojily a vytvořily se strupy. Při nesprávném ošetřování se může oblast oparu druhotně infikovat bakteriemi, vznikne bolestivý vřídek a hojení je pak delší. Opary vznikají tak, jako opary typu I, při stresu, větší zátěži, hormonálních změnách, oslabení organismu... Nejběžnější komplikací je jejich časté opakování.
Na zkrácení doby hojení oparů a v mnoha případech i úplném potlačení má prokazatelný vliv působení červeného polarizovaného světla metody Fotonyx prostřednictvím systémů Biostimul. Tato metoda je jedním z mála prostředků vůbec, jimiž lze opary velmi efektivně léčit. Při včasném zahájení aplikace lze dokonce projev přímo potlačit. Biostimul lze také aplikovat preventivně již při výskytu spouštěcích faktorů (při oslabení organismu, stresových situasích apod., pokud cítíme svědění nebo bolest v daném místě), a tak zabránit případnému propuknutí oparu. Pravidelné aplikace Biostimulu navíc podporují imunitní systém, který se pak s herpetickými infekcemi lépe vyrovnává.

Doporučená aplikace: hned po prvních příznacích, provádět aplikace 3krát denně na postižená místa, vždy po dobu 10 minut až do vymizení potíží. Je možné aplikace ihned provádět v pulzním režimu. Pro posílení imunitního systému aplikujte minimálně 1x denně na oblast solar plexus a střed hrudní kosti, v kontinuálním režimu 10 minut.
Aplikace Biostimulu výrazně aktivuje faktory účastnící se na likvidaci zánětu, podporuje hojení a regenreaci tkáně a zkracuje dobu hojení až o polovinu. Zároveň dochází i ke snížení citlivosti nervových buněk a následkem toho potlačení nepříjemné bolesti, která opary doprovází. Dochází tak k významnéhu urychlení hojení a opmezení nepříjemných pocitů.