ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Nejčastejší dotazy

Jak mi může Biolampa Biostimul pomoci?

Systémy Biostimul lze využít při bolestivých a zánětlivých stavech, pro podporu hojení a regenerace a posílení imunitního systému. Pomocí aplikace Biostimulu potlačíte bolest (např. bolest páteře, kloubů, bolest při poranění, bolest hlavy, zubů, menstruační bolesti, apod.), zánětlivé stavy (kožní nemoci, záněty kloubů, šlach apod.), urychlíte hojení ran, posílíte imunitní systém, podpoříte hezký a zdravý vzhled pokožky. To vše pro organismus přirozenými mechanismy.

Jak Biolampa Biostimul působí?

Energie světla Biostimulu proniká do tkáně, kde vyvolává specifické změny. Zlepšuje prokrvení tkání a jejich výživu. Urychlují se metabolické pochody bez hromadění odpadních látek. Podněcuje se tvorba pro organismus důležitých látek, jako např. opioidů, které hrají důležitou roli v potlačování bolesti a likvidaci chorobných procesů. Naopak, tlumí se tvorba látek procházejících chorobné stavy. Zvyšuje se aktivita tzv. makrofágů nezbytných pro úspěšné hojení ran, a dochází k podnícení činnosti fibroblastů a tvorby kolagenu, které jsou základem pro hojivé pochody kožních štěpů a jizev, regeneraci pokožky. Významně se tak urychlují regenerační a hojivé procesy.

Čím se liší Biolampy Biostimul od ostatních?

Biostimul využívá tzv. metody Fotonyx – specificky upraveného, vysoce účinného světla. Světlo je quasimonochromatické, tj. obsahuje jen jednu barvu , jejíž účinky se neruší s účinky barvy jiné (na rozdíl od přístrojů, kde je přítomno tzv. polychromatické světlo). Různé barvy totiž působí na náš organismus různě – stimulují jej nebo inhibují. Pokud je použito více barev najednou, jejich účinky se mohou rušit.
Světlo Biostimulu je „studené“, tkáň tedy neprohřívá a lze jej použít i k léčbě zánětlivých stavů.

Neublížím si, když přiložím Biostimul přímo na tělo?

Ne. Biostimul využívá studené světlo, tedy neprohřívá a nemůže nijak zranit. Biostimul můžete přiložit přímo na tělo, ale může tak při aplikaci dojít díky přirozené vlastnosti pokožky k jejímu zvlhčení – pod plochou se vytváří vodní film, který následně brání ideálnímu průniku světla. Druhým důvodem pro dodržení doporučené distanční vzdálenosti jsou i hygienická pravidla (zamezení znečistění aplikační plochy a tím možné rozšíření problému i na jiné části těla nebo na jiného uživatele).
Je lépe využít mobilního držáku, který Biostimul drží ve vzdálenosti 1-2cm od pokožky.

Jak dlouho mohu aplikovat?

Ideální doba aplikace je alespoň 10 minut denně. Čím častěji a déle ale budete aplikovat, tím bude efekt rychlejší. Nehrozí žádné riziko předávkování. Pouze energie, kterou může organismus využít je omezená. K dosažení optimálního účinku zcela postačuje dodržovat doporučené počty i délku aplikací pro jednotlivé indikace. Samozřejmě je třeba brát v úvahu i individuální potřeby jednotlivých uživatelů, avšak v případě chronických problémů použití 10 minut každé dvě hodiny denně nepřinese žádné podstatnější rozdíly nebo rychlejší efekt než použití pouze tří aplikací denně se šesti hodinovou přestávkou.

Při/po aplikaci biolampy cítím teplo/pálení/mravenčení, co to znamená?

Při aplikaci dochází k prokrvení dané oblasti. Následkem toho můžete pocítit jemné mravenčení, pálení, teplo, které toto zvýšené prokrvení způsobuje. Zlepšení mikrocirkulace pomáhá analgetickým a protizánětlivým mechanismům, tedy rychlé úlevě od potíží a rychlejšímu uzdravení.

Při / po aplikaci biolampy cítím zvýšenou bolest, jak postupovat dále?

Zejména při obtížích pohybového systému (bolesti klubů, páteře) může po aplikaci dojít ke zvýšené bolestivosti. Jde o prvotní reakci organismu na terapii a není třeba se jí obávat. V tomto případě je vhodné snížit intenzitu světla nebo zkrátit aplikační čas. V každém případě platí, při léčbě bolestí pohybového aparátu začněte s kontinuálním režimem. Postupně (za dva až tři týdny), pokud nedochází k nepříjemné bolesti, přejděte na režim pulzní. Po aplikaci vmasírujte BioGel.

Mohou Biostimul využívat děti?

Dětský organismus na léčbu světlem reaguje velmi rychle. U malých dětí volíme ale sníženou intenzitu a kontinuální režim.

Kde mohu Biolampu Biostimul koupit?

Biolampu Biostimul můžete zakoupit přímo u nás po kliknutí na objednávka.

Jaký je rozdíl mezi systémy Biostimul BS 103 a Biostimul BS 303?

Biolampa Biostimul BS 103 je zjednodušená verze produktové řady osobních systémů světelné terapie. K jejím největším přednostem patří vysoká odolnost, jednoduché ovládání a nízké pořizovací a provozní náklady. Je do elektrické sítě.
Biolampa Biostimul BS 303 obsahuje integrované akumulátory, které umožňují aplikaci přístroje i bez připojení k elektrické síti v celkové délce 4 hodiny. Biolampa má zvýšenou účinnost (díky využití 100Hz technologie v quasikontinuálním a variabilní frekvence v pulzním režimu, která postupně automaticky střídá frekvenci v rozsahu od 10 do 2 Hz).

Mohu používat Biolampu Biostimul současně s jinou léčbou?

Ano. Výhodou léčby Biolampou Biostimul je možnost kombinace s dalšími léčebnými postupy (dieta, rehabilitace, léky, koupele, používání obvazů, mastí apod.).
Výjimkou je onkologická léčba. Obezřetnost je na místě i v případě užívání tzv. fotosenzibilizujících léků, které zvyšují vnímavost ke světlu. Po dobu užívání těchto léků léčbu Biostimulem vynechejte.

Kde Biolampu Biostimul využívají?

Biolampa Biostimul má velmi široké spektrum využití. Využívá se zejména v oblastech: dermatologie, rehabilitace, ortopedie, revmatologie, lázeňství, péče o seniory, sportovní medicína, praktické lékařství, pediatrie, gynekologie a porodnictví, ORL, plastická chirurgie, stomatologie, veterinární medicíně.