BIOLAMPA, s.r.o.
prodej, servis a distribuce
pro celou ČR
objednávky nonstop:
605 325 850
www.biolampa.cz
Nejpřirozenějšími oblastmi pro terapeutické použití polarizovaného světla byly zpočátku dermatologie (kožní lékařství), ortopedie, stomatologie, rehabilitační a sportovní medicína a také kosmetika. Dnes se rozsah možných použití rozšířil i do dalších oborů medicíny, jako chirurgie, gynekologie, pediatrie a obecná medicína. Získané výsledky potvrzují, že tato terapie přináší požadovaný efekt a je prostředkem k léčbě, rehabilitaci i prevenci řady onemocnění.
Využití metod fototerapie je v současné době možné téměř ve všech medicínských oborech. Aplikace vycházejí jednak z celé řady experimentálních i klinických studií, které v různých obměnách prošly řadou replikací a potvrdily efektivní použití metod fototerapie u širokého spektra diagnóz a zdravotních stavů.
I přes poměrně rozsáhlé odborné zdroje vychází část použití fototerapeutických metod z klinické zkušenosti jednotlivých praktikujících odborníků. V této části přinášíme tedy základní seznam klinických aplikací, ke kterým nacházíme v odborné literatuře dostatečné množství průkazných studií.
Při postižení pohybového aparátu využíváme obvykle kombinaci analgetického a biostimulačního účinku polarizovaného světla. Lokální snížení bolesti přináší rychlou úlevu při akutních i chronických bolestivých stavech. Zmenšená citlivost v kombinaci se zvýšeným prokrvením a zlepšeným přísunem účinných látek urychluje obnovu poškozené tkáně. Polarizační lampu lze využít i k účinnému uvolnění svalových spasmů před masáží či manipulací. Nejčastěji se světelná terapie využívá při akutních i chronických zánětech šlach a svalů. Biostimul pomůže i těm, kteří trpí bolestmi v oblasti krční nebo bederní páteře, častými u dlouhodobého sedavého zaměstnání nebo u řidičů z povolání. K dalším indikacím patří především artróza a artritida malých i velkých kloubů nebo vymknutí, zhmoždění, natržení šlach a svalů. Světlo lze aplikovat samostatně nebo v kombinaci s léčivými mastmi či gely, které však použijeme zásadně až po skončení aplikace Biostimulu.
Kožní lékařství využívá pozitivních účinků lineárně polarizovaného světla poměrně často. Mezi nejžádanější patří ošetření jizev. U čerstvých pooperačních nebo poúrazových jizev se účinek dostaví poměrně brzy, jizevnatá tkáň postupně bledne a změkčuje se. Bez naděje na úspěch není ani léčba starších jizev, které již „ztvrdly“ (říká se jim keloidní). Doba léčby však bude podstatně delší a je třeba se vybavit značnou dávkou trpělivosti. Nesporný je rovněž jeho efekt při léčbě oparů – při včasném použití je pozorovatelný již po prvních aplikacích. Dalšími vhodnými indikacemi pro aplikaci světelné terapie jsou bércové vředy, dětské atopické ekzémy, plísňová onemocnění, proleženiny, kožní alergie, pásové opary, píštěle, alopecie nebo zmírnění negativních projevů psoriázy a vitiliga. V kosmetice je využíván protizánětlivý a biostimulační efekt polarizovaného světla především k potlačení projevů akné a dermatitid, zneviditelnění jizviček po akné, k prevenci strií a k potlačení nadměrného vypadávání vlasů (nebo na stimulaci jejich růstu). K vděčným indikacím patří rovněž regenerační působení na stárnoucí a znečištěnému prostředí vy stavenou pleť. Další širokou oblastí je odstraňování mikropopálenin nebo následků podráždění pleti po různých formách kosmetického ošetření, jakými jsou např. hloubkové čištění pleti, peeling, lymfatická drenáž nebo různé formy depilace. V literatuře jsou rovněž popisovány zkušenosti s odstraněním vrásek a zpomalením jejich tvorby (zejména vrásek kolem očí).
- Acne vulgaris (Seborický ekzém, akné)
- Herpes simplex, herpes zoster
- Psoriasa (lupénka)
- Popáleniny
- Pooperační jizvy a keloidní jizvy, omezení tvorby jizev po úrazech
- Ekzémy
- Dekubity (proleženiny)
- Ulcus cruris (bércový vřed)
Terapeutické polarizované světlo nám může výrazně zpříjemnit i období po návštěvě stomatologické ordinace. Jeho analgetický a biostimulační efekt oceníte zejména po vytržení zubu, plnění kořenového kanálku nebo po jakémkoliv operačním zákroku ve vašich ústech. Efektivní je i preventivní působení proti vzniku otlaků po nové zubní protéze nebo proti aftům. Další možné využití Biostimulu je při léčbě chronických zánětů čelních dutin a nosní sliznice.
Bolesti trojklaného nervu
Paradontóza
V oblasti gynekologie a porodnictví se využívá pozitivních účinků lineárně polarizovaného světla při povrchových poraněních v oblasti genitálu, při léčbě akutních a chronických zánětů zevních rodidel, pro lepší vstřebávání hematomů na prsou, pro usnadnění a urychlení hojení po nástřihu hráze při porodu nebo rány po tzv. císařském řezu, k hojení popraskaných prsních bradavek při kojení, ke snížení rizika zánětu prsu při kojení nebo k prevenci vzniku strií na břiše, hýždích a rostoucích prsou. Při preventivním působení proti vzniku strií je vhodné začít s pravidelnou aplikací Biostimulu již od čtvrtého měsíce těhotenství. Z uvedených aplikací vyplývá, že Biostimul by rozhodně neměl chybět ve výbavě žádné budoucí maminky, a protože fototerapie nemá žádný negativní vliv na plod, lze po konzultaci s ošetřujícím lékařem aplikovat Biostimul i v období těhotenství!