ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Parkinsonova nemoc

Ico

Zdravím Vás. Chtěl bych se zeptat. Mám známého, který má PARKINSOVOU nemoc, a zajímalo by mne, jak by mu mohla pomoci Váš Biostimul, případně kde a jak by ji měl aplikovat. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Parkinsonova choroba je neurologická nemoc, která postihuje mozkové systémy ovlivňující automatické pohyby, svalové napětí a koordinaci pohybů. Na vzniku Parkinsonovy choroby se podílejí jednak vlivy vrozené (část případů je dědičná), tak vlivy získané, např. toxiny či jiné poruchy látkové přeměny probíhající v mozku u každého z nás. Dochází k předčasné poruše funkce a poškození struktur v hloubi mozkových polokoulí, která se nazývají „basální ganglia“ Vlastní podstata nemoci spočívá v nedostatku dopaminu. To je přenašeč signálů mezi nervovými buňkami. Jeho nedostatek se projeví právě v poruše mozkových okruhů, které regulují mimovolní svalové napětí, provádění pohybů a jejich automatičnost. Navíc má i vliv na psychické a další funkce, např. zažívání. Objevují se pocity tuhosti s jednostranným, později oboustranným klidový třesem, pomalostí a chudostí pohybů, poruchy rovnováhy. Ačkoli se chorobu nedá vyléčit, existuje několik způsobů, jak odstranit příznaky nemoci a výrazně tak ovlivnit její průběh.
Mezi moderní a účinné patří právě terapie pomocí Biostimulu. Působení polarizovaného světla podporuje látkovou výměnu v organismu, regeneraci buněk a tkání. Napomáhá správné funkci buněk, což je základní předpoklad správné funkce celého organismu. Pomocí Biostimulu lze potlačit příznaky Parkinsonovy choroby a zlepšit tak celkovou kvalitu života. Aplikace Biostimulu doporučuji provádět formou týdenní kúry s dvoutýdenní pauzou. Aplikace provádějte 2x denně po dobu 10 minut na akupunkturní oblasti palcové strany pravé ruky (oblast 9), levého zápěstí (10) a pravé vnější strany kolene (16).