ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Chronická folikulitida

Ico

Lečitelem mi byla doporučena biolampa na léčbu chronické folikulitidy. Ráda bych slyšela více názorů. Mám tuto nemoc v pokročilém stádiu, již 11 x vyřezávání - žadná jiná lečba není. Proto prosim nějaké informace, jestli mi jeste lampa může pomoci. Děkuji.

Odpověď

V případě folikulitidy se jedná o zánětlivé onemocnění vlasového váčku (folikulu) - vlasové pokožky, které se projevuje zarudlými zahnisanými místy v okolí vlasových kořínků, na jejichž vzniku se podílí především různí mikrobi. Klasická konzervativní léčba folikulitídy spočívá obvykle v aplikaci dezinfekčních a antiseptických roztoků nebo tinktur a antibiotických přípravků, v nejvážnějších případech je nutná operace, nezřídka i opakovaná.
Přitom právě u takovýchto onemocnění představuje využití terapie světlem pomocí moderních přístrojů vhodné a účinné řešení, navíc snadno realizovatelné v domácích podmínkách, bez nutnosti častých a opakovaných návštěv odborného lékaře. Působením světelné energie dochází k přirozené stimulaci pokožky, zvýšení protizánětlivých složek a rychlejší regeneraci v postižené oblasti. Terapie světlem byla u těchto indikací opakovaně využívána, a to s výrazným úspěchem. Bohužel malý počet pracovišť a poměrně vysoké finanční nároky stály za malou informovaností o této terapeutické metodě. Dnes se díky moderním technologiím situace značně zlepšila a současné přístroje na bázi vysocesvítivých LED diod jsou velmi dobře uzpůsobeny pro bezproblémové domácí použití s výrazným terapeutickým efektem.
V uvedeném případě lze terapii světlem používat nejen k potlačení akutních projevů a jejich zmírnění, ale také po případném operativním zákroku k rychlejší rekonvalescenci a následnému preventivnímu působení proti opětovnému výsevu.
Světelnou terapii doporučuji aplikovat několikrát denně (2 - 3x), a to ze vzdálenosti 2 cm přímo na postižená místa na vlasové pokožce, ke zvýšení efektu je vhodné využít doplňkový přípravek BioFluid před i po aplikaci terapeutického světla. Výhodou je i možnost aplikace na příslušné akupunkturní oblasti, což přispívá k rychlejšímu potlačení potíží a zvyšuje komplexnost výsledku. Základní informace najdete v návodu k obsluze, pro konkrétní osobní aplikaci můžete kontaktovat lékařskou informační linku anebo certifikované odborné poradce Biotherapy.