ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Chronický zánět nosní dutiny - sinusitida

Ico

Vážený pane doktore, trpím chronickým zánětem nosní dutiny, občas léčeným antibiotiky, který zvláště v zimních měsících nabývá akutní formy. Lze použít Biostimul a jak postupovat?

Odpověď

Sinusitida je hnisavý zánět nosních dutin, který se kromě tvorby hnisu projevuje úpornými bolestmi hlavy, popř. i horečkou.
Klasická léčba jsou kapky do nosu, obklady, antibiotika, nezřídka je nutno provést i nepříjemné punkce.
Terapie koncentrovaným polarizovaným světlem se svým analgetickým a protizánětlivým účinkem dokáže obvykle rychle pomoci. K léčbě pacientů s tímto druhem onemocnění s úspěchem využívám systém světelné terapie Biostimul již řadu let, a to s velkým úspěchem.
Terapeuticky působící červené vysoce polarizované světlo aplikuji především přímo na oblasti postižených nosních dutin alespoň 3x denně po dobu 10 minut. K subjektivnímu i objektivnímu zlepšení stavu dochází obvykle po prvních 4 až 5 aplikacích, není však výjimkou ani výrazné snížení bolestivosti již po prvních aplikacích. Potlačení zánětu lze při dodržení předepsaného léčebného režimu očekávat v průběhu jednoho týdne.
Navíc doporučuji z důvodu prevence jednou denně aplikaci na akupunkturní oblasti zvyšující přirozenou imunitu organismu, tj. na oblast středu hrudníku (5 minut) a podbřišku (5 minut).
Na základě dobrých zkušeností z vlastní klinické praxe doporučuji i podpůrné aplikace na oblasti lymfatických uzlin pod spodní čelistí – alespoň 1x denně po 5 minutách na obou stranách. Jejich aktivace zlepšuje přirozený průtok tkáňových tekutin, tím zvyšuje přítomnost obranných látek a tudíž přirozeně snižuje objem zánětlivých složek v oblasti nosních sliznic.