ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Halux

Ico

Jsem po operaci haluxu 5 měsíců. Nohu mám stále nateklou,neobuji žádné boty jen cyklistické a noha mě stále bolí.Nechci do konce života chodit jen v cyklistických botách. Chodila jsem na rehabilitaci 3 měsíce po operaci. Co mám dělat a dá se ještě moje noha spravit tak, abych mohla ještě nosit elegantní boty? Kvůli "špatně provedené operaci" nemohu najít práci.Práce, kterou jsem vykonávala,vyžaduje elegantní oblečení.Děkuji za odpověď

Odpověď

V ortopedii se často setkáváme s vadami souvisejícími s plochou nohou. Její následky jsou právě kloubní deformity palce - halux vagus, kladívkové prsty, ztuhlé nebo bolavé prsty a otoky. Po operaci ortopedických vad je vždy nutné doléčení pomocí ortopedické obuvi a správná péče o nohy.
Biostimul Vám při pooperační péči o oteklou a bolavou nohu velmi dobře poslouží. Aplikace Biostimulu podporují správnou cirkulaci krvy a lymfy a napomáhají tak odtoku tekutiny z oblasti otoků. Tím působí na zmenšování otoku a snížení nepříjemného tlaku v dané oblasti. Působením polarizovaného světla zároveň dochází k urychlení hojivých procesů, obnově buněk a celé tkáně. Pravidelné aplikace Biostimulu tak podporují správnou, účinnou a rychlou regeneraci tkáně a spolu s tím potlačují zánětlivé procesy. Pro vás velice důležitý a vítaný je i analgetický účinek Biostimulu. Biostimul působí na snižování citlivosti nervových buněk a tím potalčuje bolest. Je možné, že po prvních aplikacích pocítíte bolest mírně zvýšenou. Není se však čeho obávat, jde jen o přirozenou reakci organismu na terapii a tato reakce vypovídá o jeho správné odezvě.
Doporučuji aplikovat Biostimul lokálně na oteklou a bolavou oblast. Aplikace provádějte 2-3 krát denně po dobu 10 minut. Minimálně prvních 10 aplikací provádějte pouze v kontinuálním režimu, poté, pokud nebude noha zvýšeně bolestivá, přejděte na režim pulzní.