ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Jizvy

Ico

Dobrý den, prosím o informaci, zda tato lampa je účinná i při léčení velkých jizev po ortopedických operacích. Dcera má sklon ke keloidním jizvám a pomáhá jí lampa bioptron, kterou mají v lázních Velké Losiny. Chtěli bychom mít něco takového doma, protože ji čekají ještě další operace a lázně jsou trochu z ruky. Bude tedy Biostimul na prevenci keloidizace jizev stejně účinný jako Bioptron?

Odpověď

Koloidní jizvy jsou lesklé, hladké, často polokulovité a růžové, jejich povrch je bez typického kožního reliéfu, bez chloupků, potních a mazových žláz, rozsáhle přesahují původní rozsah rány. Tělo má určité lokality, kde je riziko keloidní jizvy větší. Je to obličej, uši, krk, ramena, hrudníka horní polovina zad. Vznikají v okamžiku, kdy tělo nepřestává ani po zhojení dále produkovat kolagen. Tendence pro vznik keloidů je často vrozená a postihuje více lidi s tmavší kůží. Abychom snížili riziko nežádoucího hojení a urychlili vlastní vyzrávání normálně se hojící jizvy, je potřeba dodržovat určitá opatření. Mezi postupy, které zamezují tvorby keloidních jizev patří biostimulace polarizovaným světlem.
Přístroj Biostimul funguje na podobném principu jako Bioptron. Avšak díky metodě Fotonyx, kterou Biostimul využívá, je jeho účinnost daleko větší. Dosahuje efektivnějších výsledků díky vyšší míře polarizace, použití monochromatického světla a jediné barvy (červené). Nedochází tak k vzájemnému protipůsobení jednotlivých barev obsažených v bílém paprsku. V neposlední řadě je velkou výhodou také možnost volby mezi účinnějším pulzním a kontinuálním režimem.
V místě působení Biostimulu dochází ke stimulaci buněčných pochodů a buněčného dělení. Buněčné dělení a buněčný pohyb představuji hlavní mechanismy, kterými se anatomicky hojí rány a nahrazují poškozené nebo zničené okrsky tkání, je provázeno také zvýšenou produkcí bílkovin, především produkcí kolagenu. Působení polarizovaného světla Biostimulu tedy výrazně urychluje obnovu povrchových vrstev kůže a sliznic, náhradu tkáňových defektů nebo jejich překrytí.
Doporučuji s aplikacemi začít co nejdříve. Před každou aplikací je vhodné ošetřit oblast doplňkovým přípravkem BioFluid a poté aplikovat Biostimul ze vzdálenosti 1-2cm. Aplikace provádějte pravidelně 2krát denně po dobu 10 minut.