ZKUŠENOSTI
Zvolte oblast >>

Lékař radí


Kontuze kyčelního kloubu

Ico

Dobrý den, můj syn si při fotbale natáhl třísla. Nemůže vůbec zvednou nohu a má velkou bolestivost v tříslech. RTG neprokázalo frakturu či vykloubení. Lze v tomto případě použít Biostimul a jak? Děkuji za odpověď

Odpověď

Při náhlém zvýšení aktivity svalu, nedostatečném protažení nebo zahřátí svalstva může dojít k namožení svalu, natažení svalu, svalovým křečím doprovázené velkou bolestí. Velmi účinné jsou v takovém případě fyzikální metody léčby.
Moderním a efektivním způsobem je léčba pomocí polarizovaného světla. Červené polarizované světlo využívá tzv. metoda Fotonyx, jíž využívají systémy Biostimul.
Aplikace Biostimulu podporuje cirkulaci krve a napomáhá obnově a regeneraci buněk. Zmírňuje jak bolest svalstva, tak odstraňuje svalové křeče a zánětlivé stavy. Vlivem natažení svalu či šlachy často dochází k blokádám a omezení pohybu v příslušném kloubu. Zlepšení cirkulace krve a metabolické aktivity v postižené oblasti pomáhá rychlému hojení.

Doporučujeme aplikaci nejlépe třikrát denně po dobu 10 minut na oblast třísel. Je možné ihned použít pulzní režim.
Léčba pomocí Biostimulu pomáhá celkově regenerovat svalovou hmotu. Při aplikaci dochází ke zmenšení citlivosti nervových vláken a zlepšení prokrvení a výživy dané oblasti, což urychluje regeneraci nervových zakončení a celé poškozené tkáně. Účinek se zvyšuje v kombinaci s balneologickými doplňky a používáním speciálních gelů.
Po aplikaci je vhodné nanést BioGel. Doplňkový BioGel je v případech bolestí šlach a svalů velmi účinný přípravek ke zklidnění bolesti.